ד"ר אהוד רז
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
053-9649507
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תהליך הפסקת היריון

 
 
אם החלטת להפסיק את הריונך, יהיה עלייך לעבור תהליך מסודר ומקצועי, שנועד להבטיח את בטיחותך ובריאותך:

  • ראשית עלייך להיבדק על-ידי רופא נשים, המצויד במכשיר אולטרה-סאונד. ניתן לבצע את הבדיקה בקופת החולים בה את מבוטחת, בבית חולים (למשל בחדר מיון) או אצל רופא פרטי. על הרופא לספק לך דו"ח של הבדיקה, שבו מתועד היריון בתוך הרחם, גודלו (כלומר גיל ההיריון) ומאפיינים נוספים, אם רלבנטיים. אין הכרח שדו"ח הבדיקה יישא כותרת של "הפנייה לוועדה". אם טרם נבדקת, תוכלי לתאם בדיקה בהקדם באמצעות מילוי טופס יצירת קשר.

  • עלייך להצטייד בתשובות של שתי בדיקות דם הכרחיות: סוג הדם וספירת דם. סוג הדם אינו משתנה, ואם היית בהיריון בעבר סביר שכבר ביצעת את הבדיקה, וניתן לקבל העתק של תשובה קודמת (אם זהו היריון ראשון עלייך לבצע הבדיקה בהקדם). באשר לספירת דם, מומלץ להצטייד בתשובה מהעת האחרונה, ואם יש צורך אז לבצע בדיקה עדכנית. אם את חולה במחלה כלשהי, או אם גילך מעל 40, ייתכן שיהיה צורך בבדיקות מכינות נוספות. ניתן לקבל ייעוץ בעניין זה מד"ר רז.

  • יש לתאם תור ולפנות לוועדה להפסקת היריון במוסד רפואי מאושר, כשבידייך כל המסמכים הרלבנטיים. בדרך-כלל, הפנייה נעשית לוועדה של אותו מוסד רפואי בו מתוכננת להתבצע הפסקת ההיריון.

  • לאחר שנפלה החלטה לגבי דרך ביצוע הפסקת ההיריון, יתואם מועד לביצוע הפסקת ההיריון מול המוסד הרפואי או מול הרופא המבצע את הפסקת ההיריון.
 
חשוב לציין: לעיתים קרובות ניתן לייעל את התהליך, ולקבוע לאותו היום הן את הפנייה לוועדה והן את הפסקת ההיריון. כך לא תצטרכי להטריח את עצמך ולהגיע מספר פעמים.
 
צרי קשר לקבלת ייעוץ ראשוני: 053-9649507.